cesty...

cesty...

neděle 15. prosince 2013

Zámek Moritzburg a příběh o PopelceS partou kamarádů jsme původně chtěli jet na adventní trhy do Vídně. Jak to dopadlo? Jeli jsme do Drážďan. A pří té příležitosti jsme se rozhodli navštívit výstavu o Popelce na zámku v Moritzburgu, nedaleko Drážďan.   

Prvním překvapením bylo, že zámek není potřeba nějak komplikovaně hledat. Prostě přijedete do města a už ho vidíte na konci příjezdové cesty, stojí tam v celé své kráse. My přijeli na místní poměry evidentně brzo, kolem půl 11 a tak jsme měli štěstí, že zámek byl zrovna osvícený sluníčkem a nikde fronta.  Výstava trvá od až do 2. března 2014, otevřeno mají úterý až neděle 10-18 hodin a vstup je 7 Euro na osobu


Co na výstavě vůbec můžete vidět? Hlavním lákadlem jsou asi kostýmy použité ve filmu. Ovšem dozvíte se plno informací i o realizaci a komplikacích při natáčení, životopisy herců, můžete vidět trikovou kameru a dokonce najdete popis některých triků provedených ve filmu. Super je, že všechny informace jsou dostupné v češtině stejně tak i v němčině.  Prohlídka je přibližně na 2 hodiny, teda záleží na hustotě návštěvníků. 


Hlavním překvapením pro mě bylo, že kamera a světlo při natáčení poněkud skreslili barvy šatů nejen Popelky, ale i ostatních herců. Modrá je kolikrát bílá a zase naopak.Jinak zámek vypadá ze všech stran stejně, rozdíl je jen, že ze tří čtvrtin ho obklopuje voda.  Přichází se k němu majestátnou alejí.  Na bočních schodech je také lákadlo pro turisty, kovový střevíček přidělaný ke schodu, každá žena může vyzkoušet, zda i ona by mohla býti Popelkou. (Střevíček jsem zkoušela já i další dvě slečny z výpravy a ani jedna jsme se na šířku do střevíčku nevešly.) 
Pokud budete mít cestu okolo, doporučuji navštívit právě alespoň okolní park a udělat si okružní procházku po hrázi.

Ještě poslední pohled.
A poznámka na závěr, příběh o Popelce ,,žije,, v mnoha zemích, jen se jmenuje pokaždé jinak. Ovšem stěžejní rysy zůstávají stejné.

PS: Víte co je nazýváno jako Popelkovský komplex?

Žádné komentáře:

Okomentovat